4. krog 1.A DRL 2013/14: Ribnica Riko hiše – Celje Pivovarna Laško 24:35 (11:19)

Ribnica – Rokometaši Celja Pivovarne Laško so pred sobotno tekmo 2. kola lige prvakov, ko bo v Zlatorogu tekmec St. Peterburg, včeraj gostovali v Ribnici in si z zmago s 35:24 (19:11) po porazih v Velenju in Zagrebu delno povrnili samozavest.

4. krog 1.A DRL 2013/14: Ribnica - Celje

4. krog 1.A DRL 2013/14: Ribnica – Celje

Po dveh zaporednih porazih so nabrušeni pivovarji zelo resno vzeli Ribničane, ki so imeli svoje bleščeče trenutke le na začetku vnaprej odigrane tekme 4. kroga. Po reziltatu 4:2 za gostitelje, so gostje z delnim izidom 4:0, z lahkimi zadetki iz protinapadov, v petih minutah vodili s 6:4. Ves prvi polčas so vztrajali z obrambo 5-1, kar je malce zmedlo suhorobarje, ki so s težka preko visokih Celjanov zadevali okvir Skokovih vrat. Tehtnica se je v prid gostov občutno prevesila sredi prvega polčasa, bolj izdatno do konca tega dela igre; s petimi zadetki Ivana Sliškovića.

Trener Vladan Matić je ves čas menjal in tako narekoval izjemno borben slog, ki mu Ribničani v začetku drugega polčasa niso mogli več slediti. Večkrat so izstopajoče zazijale napake v njihovi obrambi, ki je bila še naprej tarča lahkih zadetkov rumeno modrih. Nekaj izjemnih priložnosti so zaradi počasnosti v napadu šle po zlu, vodstvo gostov pa je nenehnonaraščalo, tudi na trinajst razlike (20:33).